(Polski) Lakierowanie proszkowe Poznań

Firma Dobek- Tech z Poznania to nie tylko obróbka CNC metali. Wykonujemy lakierowanie proszkowe naszych produktów przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn. Dzięki temu surowy metal otrzymuje estetyczna powłokę, która dodatkowo zabezpiecza go na wpływ warunków atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych. Lakierowanie proszkowe, wykonywane w naszym zakładzie pod Poznaniem, to ekonomiczna metoda malowania, którą docenią zwłaszcza osoby ceniące trwałość i estetykę wykończenia.

Po szczegółową ofertę dotyczącą lakierowania proszkowego i innych naszych usług  zapraszamy na podstronę:

Na czym polega lakierowanie proszkowe?

Czym dokładnie jest lakierowanie proszkowe? Farbę, którą wykorzystuje się przy lakierowaniu proszkowym, nanosi się za pomocą natrysku działającego elektrostatycznie. Jak to dokładnie działa? Mechanizm zawarty w natrysku elektrostatycznym, przysłowiowo ładuje cząsteczki, które się tam znajdują, by po zetknięciu się z powierzchnią lakierowaną, zostały poddane uziemieniu. Tym samym, są one w stanie skutecznie i dokładnie „przykleić się” do lakierowanej powierzchni.

lakierowanie proszkowe Poznań 1
lakierowanie proszkowe Poznań 2

Jakie są zalety lakierowania proszkowego?

Kiedy mówimy o lakierowaniu proszkowym, nie możemy pominąć kwestii dotyczącej tego, że obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych, a jednocześnie przynosząca najlepsze efekty prac, technika nakładania lakieru. Stosując lakierowanie proszkowe, w naszym zakładzie pod Poznaniem, jesteśmy w stanie uniknąć pęknięć powstałych na powierzchni lakierowanej, jak ma to miejsce np. w przypadku zastosowania tradycyjnych, ciekłych lakierów.

Lakierowanie proszkowe jest ekologiczne

Farby wykorzystywane do lakierowania proszkowego są są w 100% ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Co więcej, niektóre z nich, posiadają stosowne atesty bezpieczeństwa, które pozwalają na ich kontakt z wodą pitną jak również jedzeniem.

lakierowanie proszkowe Poznań 3
lakierowanie proszkowe Poznań 4

Wydajne lakiernictwo proszkowe

Warto też zaznaczyć, że lakierowanie proszkowe, jest znacznie bardziej wydajne, niż ma to miejsce w przypadku lakierowania metodą tradycyjną. Wiąże się to z tym, że jeśli faktycznie zastosujemy odpowiedni rodzaj farby proszkowej, nanoszona powłoka farby przy jednokrotnym malowaniu, odpowiada trzem warstwom tradycyjnego lakieru. To z kolei, znacznie skraca czas oczekiwania na uzyskanie pożądanego przez nas efektu.