Laserowe cięcie blach Poznań

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w obróbce metalu i produkcji różnego rodzaju artykułów z tego surowca. Jedną z usług, którą wprowadziliśmy do oferty jest laserowe cięcie blach. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami przez zakładkę kontakt lub telefonicznie pod jednym z dostępnych numerów telefonu tel. 48/061/ 8143 306, tel 48/ 061/ 8944483 tel. kom +48 606 727 896

Na czym polega i jak przebiega laserowe cięcie blach?

Jeśli zależy nam na tym, aby przyciąć blachę nie tylko bardzo precyzyjnie, ale też przy zastosowaniu najnowszych technologii, najlepszym rozwiązaniem wydaje się tutaj wykorzystanie technologii laserowego cięcia blach. Dlaczego właśnie tak? Zalet, wynikających z laserowego cięcia blach jest co niemiara, jednakże musimy też pamiętać o tym, że ten proces też musi przebiegać w pewien bardzo ściśle określony sposób. Jak dokładnie przebiega sam proces cięcia blach metodą laserową? Na co należy zwrócić uwagę przy jego wykonywaniu?

laserowe cięcie blach poznań 1
laserowe cięcie blach poznań 2

Jak ciąć laserowo blachy?

Aby prawidłowo wykonać laserowe cięcie blach, przede wszystkim musimy dysponować odpowiedniej jakości sprzętem do tego procesu. Najczęściej stosuje się do tego głowice, które wyposażone są w laser. Wiązka, która wychodzi z główki lasera, jest nasycona bardzo dużą ilością energii, co umożliwia przycięcie nawet bardzo twardej blachy w możliwie jak najbardziej precyzyjny sposób. Należy jednak pamiętać, że taki zabieg, musi zostać wykonany przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa: stosuje się specjalne maski na oczy i twarz, jak również wykonane ze specjalnego materiału rękawice. Coraz częściej też laserowe cięcie blach, wykonywane jest komputerowo.

Komputerowe, laserowe cięcie blach

W dużych zakładach, które opierają swoje funkcjonowanie na nowoczesnych technologiach, stosuje się cięcie blach metodą CNC. To w pełni skomputeryzowana metoda, a skrót CNC, z angielskiego oznacza: Computerized Numerical Control. Najprościej rzecz ujmując, system ten polega na tym, ze za pomocą sterowania numerycznego, komputerowe lasery wykonują zlecane im cięcia. Nadzór nad takimi maszynami to jednak bardzo duża odpowiedzialność, a osoby na takim stanowisku, muszą przejść odpowiednie przeszkolenie.

laserowe cięcie blach poznań 3
laserowe cięcie blach poznań 5

Dlaczego warto skorzystać z laserowego cięcia blach?

Jakie są największe zalety, jeśli chodzi o laserowe cięcie blach? Przede wszystkim, mówiąc o laserowym cięciu blach, musimy zwrócić bardzo dużą uwagę na precyzję, z jaką cięcia takie są wykonywane. Nie bez znaczenia jest też czas potrzebny na wykonanie takiego cięcia. Przede wszystkim jednak, laserowe cięcie blach, daje nam gwarancję, że cięcie będzie dokładne i precyzyjne.